Stínící sítě na ploty – více soukromí a efektivní ochrana

Stínící sítě na ploty – více soukromí a efektivní ochrana

Příspěvek od:
Vše o zastínění Vaší zahrady či pozemku.

Nově vznikající zástavby rodinných nebo bytových domů se potýkají s nepříjemnými důsledky zabydlování volných ploch. Patří mezi ně i nedostatečné množství vzrostlých stromů či zeleně, které poskytují přirozený stín. Dalším negativem bývá i maximální využití volné plochy pro zahrady a omezení soukromí jednotlivých parcel. Účinnou a zároveň finančně nenáročnou pomocí jsou stínící sítě na ploty. Díky velmi jednoduché instalaci zajistíte míru soukromí pro svou rodinu a zároveň přidáte plochy, které vás uchrání před silným sluncem či větrem.

Stínící tkaniny jsou vyráběny z nejkvalitnějších PE vláken v gramáži až do 260 g/m² - v zelenéhnědé a šedivé barvě. Tyto barvy opticky neruší okolí, snadno splynou v nenápadnou plochu a dobře se kombinují barvami okolních domů.

Instalace je velmi jednoduchá

Utkaná oka po okrajích sítě snadno přichytíte stahovacími páskamivázacím drátem či upínkami přímo ke konstrukci plotu. V případě potřeby je možné síť rychle a bez poškození odstranit. Kotvení je přitom dostatečně pevné, síť odolává změnám počasí i silnému větru. Tkaná drobná očka v celé ploše materiálu zajišťují volné proudění větru, síť nefunguje jako plachta. Nemusíte se tedy bát, že by v případě silného větru poškodila plot.

Efektivita stínění až 95%

Sítě dokonale zachytávají sluneční svit. Pomohou vám na zahradě vytvořit plochy s příjemným stínem. Zároveň vás chrání před nechtěnými zraky kolemjdoucích nebo sousedů

Účinnost sítí na ploty je dána jejími parametry, a to je gramáž sítě (hmotnost na m²) a procento zastínění

  • Gramáž sítě je důležitý parametr ovlivňující její životnost, čím vyšší je toto číslo, tím je tkanina pevnější, masivnější a déle vydrží.
  • Procento zastínění (neprůhlednost) se udává v % - zastínění bývá od 30% do 95%:

1. SUPERTEX 99%  260 g/m²
2. GOLDTEX 95%  230 g/m²
3. MEDIUMTEX   90%   160 g/m²
4. LIGHTTEX 80%     80 g/m²

Stínící sítě na ploty můžete pochopitelně využít i u komerčních prostorů – například na ploty okolo tenisových či volejbalových hřišť. I takto lze získat potřebný stín nebo klid na hru.

Zanechte odpověď

Scroll