Vybíráme magnetickou vrtačku.

Vybíráme magnetickou vrtačku.

Příspěvek od:
Sháníte magnetickou vrtačku? Pak jste tu správně.

V praxi se poměrně často objevuje potřeba zhotovovat otvory do již sestavených či usazených kovových konstrukcí, dílů a zařízení. Pokud mají být tyto otvory kvalitně a rychle vyvrtané, navíc v komplikované pozici např. nad hlavou, je ideálním řešením použití magnetické vrtačky.

Magnetická vrtačka představuje ideální řešení zejména ve spojení se spirálovými, ale především jádrovými vrtáky. Ty se od spirálových vrtáků odlišují tím, že neodvrtávají celou plochu otvoru, ale pouze jeho obvod, a výrazně tak zefektivňují práci. Kompaktní stroj navíc uživatelům přináší vysokou přesnost, dobrou ovladatelnost a konstrukci s minimálním rozměry, které umožňují použití magnetické vrtačky i ve stísněných prostorách - příkladem může být magnetická vrtačka MB351F Metallkraft (Rozměry 28x20x20 cm).

Pohled na magnetickou vrtačku

Magnetická vrtačka je ve své podstatě kombinací ruční vrtačky a stojanu s magnetemvětšinou elektromagnetem, výjimečně s permanentním magnetem. Ten je přitahován ke všem feromagnetickým materiálům (např. železo, ocel), čímž vytváří pevné spojení s obráběným materiálem. Přilnavá síla magnetu je v řádu tisíců až desetitisíců newtonů, takže teoreticky udrží několik set kilogramů až tun. Velikost jeho přídržné síly rychle klesá se zmenšující se tloušťkou podkladu a zhoršující se kvalitou nebo čistotou povrchu obrobku.

Příslušenství

K magnetickým vrtačkám lze dokoupit bohaté příslušenství: jádrové vrtáky (sady či jednotlivé kusy), magnetické sběrače kovových pilin, sklíčidla, upínací držáky, trny, adaptéry, redukční pouzdra, chladící kapaliny atd.).

Jádrové vrtáky

K dosažení nejlepších výsledků nabízíme plně vybrušované jádrové vrtáky z rychlořezné oceli. O preciznosti jejich provedení svědčí nejen bezproblémový odvod špon, ale i potřeba nízké přítlačné síly při vrtání. Vrtáky nabízíme v sortimentu pro běžné profesionální nasazení v průměrech od 12 do 65 mm (jednotlivě nebo v sadách) s hloubkou řezu 25 a 50 mm.

Magnetický sběrač kovových pilin

Magnetický sběrač Evolution Cyclone - Praktická pomůcka pro sběr kovových pilin, špon apod. Úklid po řezání, vrtání či soustružení již nemůže být jednodušší. Přitáhněte ocelové piliny či špony na magnetický sběrač,  odneste je k odpadkovému koši a potáhnutím tyče uvolněte piliny z magnetu.

 

Tipy na magnetickou vrtačku

  • Nejprodávanější na trhu: EVOLUTION EVO42 - nízká cena, spolehlivá, do Ø42 mm, magnet 13000 N
  • Nízký profil vrtačky: MB351F Metallkraft - Rozměry 28x20x20 cm, příznivá cena, Ø35 mm, magnet 15000 N
  • Zlatá střední třída: MBM600LRE Holzmann - pravo-levý chod, výkon, Ø60 mm a hloubky 50 mm, magnet 15000 N, 2 rychlosti
  • Nejvyšší třída: MB1204 Metallkraftvýkon 2 kW, Ø120 mm a hloubka 50 mm, magnet 32000 N, 4 rychlosti 

_______________________________________________________________________________________

Využijte naši slevu 5% na magnetické vrtačky či příslušenství.

Při nákupu můžete uplatnit slevový kód: magnetka

_______________________________________________________________________________________

Návod na uplatnění slevového kódu.

Zanechte odpověď

Scroll