Zima je tady - poradíme Vám s výběrem topidla.

Zima je tady - poradíme Vám s výběrem topidla.

Příspěvek od:
Sháníte topidlo na stavbu, do dílny či do garáže?

Ze všeobecného hlediska můžeme průmyslové přímotopy rozdělit na tři základní kategorie – na plynová, elektrická a naftová. Podívejme se na výhody každé ze skupin a vyberte si přesně takové, které bude korespondovat s vaším požadavkem na efektivní přitápění. Ještě před tím, než se pro nějakou skupinu rozhodnete, je nutné vědět, kde bude topidlo umístěné a k jakému účelu bude fungovat. Zda chcete mít topidlo na zdi nebo na kolečkách.

Naftová topidla

Tato topidla dělíme do dvou kategorií: s nepřímým a přímým spalováním. Dále se podíváme na každou kategorii zvlášť.

  • Naftová topidla s nepřímým spalováním nacházejí využití například ve velkých párty stanech. Spaliny se z tohoto zařízení odvádějí kouřovodu, který se napojí na komínek. K provozu je samozřejmě nutná nafta. Topidlo je určeno především k vytápění prostor, kde se pohybují lidé nebo zvířata. Druhou možností je umístění topidla mimo objekt a rozvedení ohřátého vzduchu pomocí speciálních nástavců a teplovzdušných hadic.

Nepřímé spalování - naftové topidlo (TOMPET)

  • Naopak naftová topidla s přímým spalováním se uplatňují na stavbách například jako vysoušeče. Mají nízké provozní náklady. Turbína je poháněna topným olejem nebo naftou. Zařízení nemá žádný výměník tepla a proudící vzduch přes ohřívač je ohříván přímo plamenem spalovaného paliva. Zařízení je vhodné k práci v dobře větrané místnosti nebo ve venkovním prostředí.

Přímé spalování - naftové topidlo (TOMPET)

Plynová topidla

Elektrický proud je vždy ekonomicky náročnější, plynová topidla tak poskytují skvělou alternativu. Velkou výhodou je regulovatelnost výkonu a čistý plně automatizovaný provoz. Topení plynem je navíc ekologické. Plynová topidla jsou určená k vytápění nebytových prostor jako jsou garáže, dílny a sklady nebo skleníky. Zkrátka všude tam, kde je zapotřebí udržet teplotu na ustálených hodnotách.

Plynové topidlo

Elektrická topidla

Mezi lidmi panuje zaryté dogma, že vytápění za pomocí elektrické energie je nejdražší možnou variantou. Při tom se dají zakoupit takové, které dokážou chytře ohřívat místnost jen za předpokladu, že teplota v ní klesne na určitou hodnotu a následně dokážou udržet konstantní teplotu. Jsou lehce přenositelné a poskytují okamžitý pocit tepla bez jakéhokoliv čekání. Rozhodně není třeba topit 24 hodin denně. Elektrická topidla představují plně komfortní využívání, není třeba objednávat, skládat nebo štípat dříví. Stačí pouze zapnout a ušetřit tak ohromné množství času s přípravou otopného materiálu. Kromě toho si majitel sám nastaví požadovanou teplotu. Přímotopy jsou stále hojně využívané a vyhledávané jako zdroj levného zařízení pro výrobu tepla.

Elektrická topidla

Kompletní nabídku topidel do dílen, garáží nebo hal nalezdete zde...

Pokud chcete s výběrem topidla poradit, kontaktujte nás.

Zanechte odpověď

Scroll