Proč je tlaková myčka od Kärcheru tou nejlepší na českém trhu?

Proč je tlaková myčka od Kärcheru tou nejlepší na českém trhu?

Příspěvek od:
V tomto článku si ukážeme,že wapka od německé značky Kärcher je nejlepší volbou pro koupi nové tlakové myčky.

Vysokotlaké čističe Kärcher

Proč je Kärcher jiný? Ať už jde o šetrnou péči nebo o důkladné čištění - tlakové myčky Kärcher nabízejí ideální řešení pro jakýkoli případ použití. Tam, kde dříve panovala nečistota, vládne poté dokonalá čistota. S tlakovkami Kärcher zútulníte Váš domov a vrátíte věcem jejich hodnotu: ze starého bude nové, zašlé bude zase šik. To vše je možné díky vášni pro technický um, vysokým nárokům na kvalitu a dlouholetým zkušenostem v oblasti vývoje inovativních vysokotlakých čističů.

Výhody

Vysokotlaké čističe Kärcher Full Control. Nevěříte? Přesvědčte se!
U nových tlakovek Full Control Plus se vše točí kolem pistole Full Control Plus Power Gun, protože tato pistole představuje důležité rozhraní mezi uživatelem a vysokotlakým čističem. Pro maximální kontrolu při každém použití přemístil Kärcher všechny důležité funkce na pistoli Full Control Plus Power Gun a pracovní nástavec. S pracovním nástavcem Multi Jet 3 v 1 lze vytvořit několik typů vodního paprsku s jedním jediným nástavcem. Tlaková myčka (tzv. vapka) kromě toho disponuje praktickým a snadno přístupným odkládacím prostorem, do kterého lze pistoli Full Control Plus Power Gun s namontovaným pracovním nástavcem odložit při přestávkách v práci a po dokončení práce kompaktně uložit. Užitečnými funkcemi jsou vybaveny i vysokotlaké čističe výkonnostních tříd K 2 až K 4: regulace tlaku se zde provádí pomocí pracovního nástavce a stupeň tlaku se zobrazí na pistoli (K 3 / K 4) nebo na pracovním nástavci (K 2).

Jak funguje tlakový čistič?

V běžném vodovodním potrubí panuje tlak přibližně 4 bary. Odtud je voda zahradní hadicí dopravena do vysokotlakého čističe. Poté, co voda dorazí do vysokotlakého čističe, vytvoří vysokotlaké čerpadlo tlak až 160 barů. Voda pak vychází ven malou vysokotlakou tryskou - jako sdružený paprsek s vysokým čisticím účinkem.

Způsob fungování - vysokotlaké čističe

Šetří životní prostředí i peněženku
Vysokotlaké čističe tříd K 4 - K 7 lze provozovat i s užitkovou vodou. Stroje vodu nasají přímo z nádrže na vodu (např. sud s dešťovou vodou). Ušetříte tak za drahou pitnou vodu a zároveň přispějete k ochraně životního prostředí. Další výhoda: nezávislost na rozvodné síti rozšiřuje akční rádius a zvyšuje flexibilitu.

Zaměřeno na maximální efektivitu

Firma Kärcher vysokotlaké čištění zdokonaluje již více než 60 let a neustále o sobě dává vědět dalšími vynikajícími inovacemi. O vynalézavosti firmy svědčí i více než 1 300 patentů a užitných vzorů, díky nimž je firma Kärcher jedničkou na trhu. Na prvním místě přitom vždy stojí požadavky našich zákazníků.

Obzvláště výkonná

Rotující vysokotlaký paprsek kombinuje sílu bodového paprsku s plošným výkonem plochého paprsku. Díky patentované technologii trysky je rotační tryska na špínu Kärcher jedničkou na trhu, protože vysoký úběr nečistot umožňuje rychlejší a efektivnější čištění

Spolehlivá kvalita

Jako světová jednička nabízíme ty nejspolehlivější vysokotlaké čističe na trhu. Značka Kärcher je synonymem pro kvalitu a inovaci „Made in Germany“ již více než 80 let. Všechny naše stroje vyrábíme ve vlastních závodech podle velmi přísných výrobních standardů. Než výrobky závody opustí, jsou 100% otestovány z hlediska funkce a výkonu. Můžeme tak našim zákazníkům vždy garantovat dokonalé výrobky, které se vyznačují vysokou výkonností a extrémně dlouhou životností.

Přednosti, díky kterým poznáte rozdíl

 • Pootočením pracovního nástavce Multi Jet 3 v 1 lze přímo vybrat různé typy vodního paprsku - abyste mohli pracovat bez výměny pracovního nástavce
 • Jaké nastavení tlaku je pro příslušné použití nejvhodnější, Vám ukážou symboly na pracovním nástavci Multi Jet 3 v 1
 • Stupně tlaku HARD, MEDIUM a SOFT lze pohodlně nastavit pomocí tlačítek „+/–“ na pistoli Full Control Plus Power Gun
 • Na pistoli lze nastavit a pomocí tlačítek „+/–“ regulovat i nanášení čisticího prostředku MIX
 • Přehledný LCD displej na pistoli Full Control Plus Power Gun trvale ukazuje zvolený stupeň tlaku, abyste měli všechna nastavení pod kontrolou i během práce

Oblasti použití vysokotlakých čističů

Vysokotlaké myčky jsou všestrannými pomocníky při péči o dům a jeho okolí a vyznačují se velmi snadnou manipulací: stačí stroj připojit k vodovodnímu potrubí a zásuvce, otočit kohoutkem, zapnout stroj a zábava může začít. S naším zvláštním příslušenstvím se z tlakovek stávají skutečné multitalenty: ať už jde o mokré tryskání nebo o čištění trubek, teras či okapů - možnosti použití jsou téměř neomezené. Mimochodem: v bezprostřední blízkosti trysky je nárazový tlak vždy největší. Proto se neústupné nečistoty čistí spíše z menší vzdálenosti. Při lehkém znečištění nebo u choulostivých povrchů se vzdálenost přiměřeně zvětší. Naše praktické příklady použití Vám ukážou, jak s Vaším vysokotlakým čističem dosáhnete těch nejlepších výsledků.

Vysokotlaké čističe nabízejí ideální řešení pro jakýkoli případ použití!


Oblasti použití při čištění domu a zahrady lze na základě zkušeností rozdělit takto:

 • jízdní kola
 • zahradní nářadí a nástroje
 • zahradní a balkonový nábytek 
 • ploty a menší zahradní cestičky nebo kamenné desky
 • motocykly a skútry
 • malé automobily
 • venkovní schodiště a větší zahradní cestičky
 • automobily střední třídy a kombi
 • zahradní a kamenné zídky
 • obytné a terénní automobily 
 • bazény a velké terasy
 • vše kolem domu a fasády

Zde uvádíme několik vybraných příkladů použití:

Mechem porostlé dlaždice

Protože se mech neusazuje jen na povrchu, ale i v pórech kamenných desek, je k odstraňování mechu používána rotační tryska. Vytváří rotující paprsek, a kombinuje tak sílu koncentrovaného bodového paprsku s plošným výkonem plochého paprsku. Vysokotlaký paprsek držte téměř kolmo k povrchu desky a ve vzdálenosti cca 20 až 30 cm pomalu postupujte od jednoho okraje desky k druhému.

Vozidla

Zvláštní příslušenství a čisticí prostředky Kärcher garantují důkladnou a šetrnou péči o vozidlo. Aby se Váš vůz opět leskl jako nový a dlouho mu to vydrželo, odstraňte nejdříve vysokotlakým paprskem hrubé nečistoty, a poté na mřížku chladiče, nárazník a přední sklo nastříkejte odstraňovač hmyzu Kärcher. Na disky nastříkejte čistič disků kol Kärcher. Poté na vozidlo pomocí funkce pro nanášení čisticího prostředku nebo pomocí speciální pěnovací trysky naneste autošampon Kärcher a nechte krátce působit. Na závěr vozidlo odspodu nahoru vyčistěte kartáčem Power, aby byl optimálně využit účinek čisticího prostředku.

Terasy

O optimální a šetrné čištění venkovních ploch se postarají naše čističe ploch T-Racer: díky inovativní kombinaci výškově nastavitelných vrtulí a dvou vysokotlakých trysek vznikne efekt vznášedla, díky kterému se čistič ploch a teras T-Racer vznáší nad podlahou. Integrovaná ochranná mřížka přitom vrtule a vysokotlaké trysky chrání před poškozením kameny apod. Čisticí výkon se zvýší a Vy dosáhnete rovnoměrného výsledku čištění. Kryt nepropustí ven ani kapku vody - a chrání tak Vás i zdi před stříkající vodou.


Zahradní nářadí

Skoncujte s drhnutím! Květináče a truhlíky, rýče, lopaty, hrábě, kolečka apod. lze pomocí tlakové myčky Kärcher velmi efektivně zbavit nečistot a hlíny obratem ruky. Pomohou Vám přitom naše pracovní nástavce Vario-Power a Multi- Power-Jet. Práce na zahradě Vás tak bude bavit ještě víc!


Zahradní nábytek

Nevzhledné skvrny na zahradním nábytku - způsobené např. nečistotami ve vzduchu - hravě odstraníte pomocí zahradní čisticí sady Kärcher. Při silném znečištění doporučujeme použít mycí kartáč Kärcher ve spojení s čisticími prostředky Kärcher.

Venkovní žaluzie

Před čištěním spusťte žaluzie zcela dolů. Poté na pracovním nástavci nastavte nízký tlak a naneste čisticí prostředek. Začněte na spodním konci žaluzií. Nechte čisticí prostředek několik minut působit, aby se mohly nečistoty pořádně rozpustit. Rozpuštěné nečistoty nejdříve odstraňte mycím kartáčem a poté vysokotlakým paprskem.

Produktové řady

Za každou produktovou řadou vysokotlakých čističů se skrývá jedinečná koncepce zohledňující individuální požadavky zákazníků. U firmy Kärcher zaručeně najdete svůj dokonalá vysokotlaká myčka.

1. Řada Full Control Plus a Premium Full Control Plus

Nastavení tlaku stisknutím tlačítka: pomocí tlačítek na pistoli lze palcem nastavit požadovaný stupeň tlaku a dávkovat čisticí prostředek. Pracovní nástavec Multi Jet 3 v 1 obsahuje rotační trysku, plochý paprsek a trysku pro nanášení čisticího prostředku, a výměna pracovního nástavce tak odpadá. Včetně bubnu na navíjení hadice v provedení Premium.


2. Řada Full Control- a Premium Full Control

Vždy to správné nastavení, vždy ten nejlepší výsledek - o to se postará nová řada vysokotlakých čisticích strojů Full Control s regulací tlaku na pracovním nástavci a ukazatelem tlaku na pistoli. Výrobky kromě toho disponují teleskopickým madlem pro optimální uložení, osvědčeným systémem Plug ’n’ Clean pro jednoduchou aplikaci čisticího prostředku a v provedení Premium také bubnem na navíjení hadice.

3. Řada Compact

Malá a výkonná: řada Compact od firmy Kärcher přesvědčí kompaktními rozměry, nenáročností na místo, dobrou skladností a vysokou mobilitou.


Výkonnostní třídy

Čisticí výkon vysokotlakého čističe běžně nazývaného vapka vyplývá z kombinace tlaku a množství vody. Čím lépe jsou tyto dva faktory vzájemně sladěné, tím snadněji lze odstranit neústupné nečistoty a tím rychleji lze vyčistit velké plochy. S ohledem na různé požadavky na čištění řadí firma Kärcher své stroje do určitých výkonnostních tříd. Čím větší plocha má být vyčištěna, resp. čím neústupnější je ulpělá nečistota, tím vyšší je doporučená výkonnostní třída. Pro čištění velkých ploch, jako jsou například fasády, proto doporučujeme koupi stroje K 7 s vhodným příslušenstvím. Kromě lepšího výkonu nabízejí vyšší výkonnostní třídy i praktické doplňkové funkce. Například delší hadice pro výrazně širší akční rádius. Nebo kvalitnější hadice, které nabízejí vyšší odolnost proti kroucení a větší flexibilitu. Výsledkem jsou - zejména při častém používání - kratší doba montáže a demontáže a výrazně vyšší komfort při práci.

Zanechte odpověď

Scroll